Arrow
Arrow
Walidacja dla każdego – koniec bariery technicznej Piotr Maślak

Walidacja dla każdego – koniec bariery technicznej

walidacja
PODZIEL SIĘ
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Już na wstępie należałoby wyjaśnić zawiłości technologii informatycznej dotyczące tego czym jest weryfikacja i walidacja? Ostatecznie chodzi o to samo, ale osobiście wolę określenie walidacja, bo wiąże się ono ze spełnieniem oczekiwań klienta, czyli bliższe jest percepcji marketera.

Dotychczas największym problemem walidacji baz danych, z perspektywy marketingu, była bariera techniczna. Walidacja wymagała specjalistycznej wiedzy, znajomości SQLa i know how z dziedziny pisania i przeprowadzania testów.

Zwykle każdy weryfikowany plik danych wymagał zaangażowania osób z działu IT, z którymi rozmowy nie należą do najprostszych. Poza tym „nie po to człowiek studiował 5 lat na politechnice, żeby teraz zajmować się takim banałem” – niski priorytet zadań związanych z walidacją wydłużał czas realizacji zlecenia lub wymagał zaangażowania agencji zewnętrznej. To z kolei wiązało się z podpisywaniem pliku dokumentów, szeregiem biurek przez które musiały one przejść żeby uzyskać akceptację. Na koniec trzeba było jeszcze wystawić plik na SFTP i cierpliwie czekać na plik zwrotny.

Brak wiedzy technicznej po stronie biznesu (marketing, sprzedaż), procedury ochrony danych w ramach organizacji i brak mocy przerobowych zespołu programistycznego, to największe bolączki marketingu baz danych.

W przypadku walidacji zlecanej na zewnątrz, można do tego dodać problemy proceduralne przy udostępnianiu bazy danych kontaktowych zleceniobiorcy, trudny i długi proces podpisywania umowy, problemy w komunikacji pomiędzy działami IT, wydłużony czas oczekiwania i na koniec nieprecyzyjne testy jakościowe.

Czy zatem przyjemna w obsłudze aplikacja, intuicyjny interfejs użytkownika, weryfikacja bazy danych oparta na przemyślanym i skutecznym silniku musi pozostawać w sferze marzeń marketera?

Okazuje się, że odpowiedź na te wyzwania jest w zasięgu ręki każdej firmy – to JetVerify. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jego twórców w programach sprzedażowych i lead generation, algorytm JetVerify jest bardzo dobrze przemyślany i dopracowany.

JetVerify umożliwia osobie nietechnicznej import bazy danych i pełną jej weryfikację plus wygenerowanie raportu pokazującego jej efekty. W zależności od rodzaju danych i rozmiaru pliku, czas oczekiwania na efekt to maksymalnie kilka godzin (przy czym aplikacja działa w tle, a osoba ją obsługująca może w tym czasie spokojnie wyjść na spotkanie lub otworzyć ją następnego dnia i pobrać gotowy, zwalidowany plik.

Post A Reply

WSZYSTKIE STRATEGIA Automation Performance Grywalizacja Content INSPIRACJE
PODZIEL SIĘ
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn


ebook_banner_bottom

Więcej w Automation
jetverify
Jak zabezpieczyć się przed błędnymi i fałszywymi leadami?

picjumbo.com_IMG_4621
Czy wykorzystujesz potencjał e-mail marketingu? 6 punktów do sprawdzenia

tagcommander
7 kwestii związanych z wyborem Tag Management System.

SplitShire-5091
Jak przekonać marketera do aktualizowania baz danych?

Zamknij